Masz trudności z zasypianiem w trakcie ciąży? Wypróbuj te sposoby!

Masz trudności z zasypianiem w trakcie ciąży? Wypróbuj te sposoby!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć ciąża to wyjątkowy stan, samopoczucie podczas niej bywa różne. Zdarzają się problemy, chociażby z zasypianiem. Bezsenności w tym stanie nie można bagatelizować. Dowiedz się, jak sobie z nią radzić.

Bezsenność w ciąży – to dotyka wielu kobiet

Ciążowe dolegliwości to coś, co potrafi nieco zakłócić radosne oczekiwanie na upragnione maleństwo. Często są to chociażby nudności czy bóle pleców – każda przyszła mama, która tego doświadczyła, wie, jak bywa to uciążliwe.

Innym problemem z jakim zmagają się ciężarne, jest bezsenność. Jest to poważna sprawa, ponieważ to właśnie podczas oczekiwania na dziecko potrzebujemy bardzo dużo snu i odpoczynku. Ich brak wpływa na nasz nastrój, powodując rozdrażnienie i zmęczenie, a tego najmniej w tym momencie potrzebujemy. Także dla rozwijającego się dziecka sen mamy ma ogromne znaczenie. Właśnie dlatego szczególnie należy zająć się tą kwestią i nie bagatelizować ciążowej bezsenności.

Przyczyny ciążowej bezsenności

Czym właściwie spowodowane są trudności z zasypianiem w ciąży? Na pewno dużą rolę w tej kwestii odgrywają szalejące hormony. W organizmie kobiety zachodzi wtedy wiele zmian, które są bardzo odczuwalne.

Zła jakość snu w ciąży może mieć wiele przyczyn. Wielu paniom towarzyszy gonitwa myśli związana z wyzwaniami, jakie na nie czekają. Powodem mogą być także problemy żołądkowe – niektórym kobietom nudności towarzyszą nie rano, a wieczorem.

Bezsenność w ciąży – jak sobie z nią radzić?

Czy są sposoby, które mogą pomóc w walce z ciążową bezsennością? Warto spróbować tego, co zwykle pomaga na problemy ze snem. Ograniczenie ilości słodyczy i kofeiny, a także redukcja drzemek w ciągu dnia powinny być tu pomocne. Niektóre panie posiłkują się przed snem relaksacyjną muzyką lub audiobookami.

Warto pamiętać o tym, że, jeżeli problem jest poważny i nie ustępuje, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę, który może zaproponować odpowiednią diagnostykę.

Zdj. główne: Andrew Seaman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*